Pivovar Karel IV. | BECHERPLATZ Karlovy Vary

Pivovar Karel IV.

“...viděl jsem Vás žíznit a tak jsem se vrátil”
Součástí restaurace BECHERPLATZu je malý Pivovar Karel IV., který navazuje na tradici vaření piva v Karlových Varech. Tato tradice započala roku 1370, kdy král a římský císař Karel IV. udělil městu titul královského města s privilegiem vaření piva. Tato tradice byla na dlouhých 13 let přerušena po té, co pivovar Karel IV. ukončil v roce 1999 výrobu v závodu na Sokolovské ulici v Rybářích.

V útrobách BECHERPLATZ pivo Karel IV. opět povstalo a vy si můžete vychutnat tradiční karlovarské pivo přímo v restauraci, nebo v prodejnách, kde Vám nabídnou vše co je s pivem Karel IV. spojené.

Pivovar Karel IV. produkuje:

  • Karel IV. světlý 11° - pivo plzeňského typu nefiltrované a nepasterizované, vařené z moravských sladů a českých chmelů.
  • Karel IV. polotmavý 12° - jantarové nefiltrované a nepasterizované pivo s jemnou hořkostí. Je uvařeno ze čtyř druhů sladů, které se v pivu vyznačují lehkou oříškovou chutí.
  • Karel IV. tmavý 13° - silnější tmavé pivo vařené ze čtyř druhů sladů s velkým zastoupením barevných sladů, které v pivu dělají kávovou chuť.
  • Karel IV. speciál 15° - silné hutnější pivo s vyváženou hořkostí a delší dobou zrání.
  • Karel IV. pšeničné 12° - svrchně kvašené pivo s lehce nakyslou a osvěžující banánovou chutí.

Dobré pivo se pozná hned po prvním doušku. To král Karel IV. věděl již před mnoha lety. Přijďte si i Vy dát svůj (nejen) první doušek.

Pokud jste vášnivým sběratelem anebo chcete doma popíjet s originálního půllitru KAREL IV, můžete si jej v naší prodejně zakoupit.

Virtuální prohlídka pivovaru

Zvětšit mapu

becherplatz home made

Valentýnské menu

Valentýnské menu

Na svátek všech zamilovaných 14.2. jsme si pro vás připravili Valentýnské menu pro dva.

Novinky na Váš e-mail

Kontakty

Adresa
T.G.Masaryka 57, Karlovy Vary
Tel:
+420353599999
Email
info@becherplatz.cz

Otevírací doba

Restaurace
11:00 - 00:00
Obchody
09:00 - 19:00
Muzeum
09:00 - 17:00