Aktuálně

Smýšlíme přátelsky k přírodě

Získali jsme certifikát v soutěži „Společnost přátelská přírodě“. Cílem této soutěže bylo zmapovat fungování místních kaváren a restaurací ve smyslu ochrany přírody. Osloveno bylo několik restaurační zařízení v Karlovarském kraji. Kritéria pro hodnocení soutěže byli například třídění, Zero Waste, zpracování bioodpadu, pěstování vlastních plodin, podpora lokálních farmářů, nákup potravin s eko-značkami, využívání úsporných spotřebičů, šetrné zacházení se zdroji,  recyklace (renovace) vybavení a samozřejmě minimalizování jednorázových plastů. Děkujeme KRDMK, ICM Cheb, Plastic in Peolple a dalším zúčastněním za uznání.

Smýšlíme přátelsky k přírodě Read More »

EASTER

Velikonoční menu

Od 15. 4. 2022 do vyprodání zásob

 

TERINKA Z KACHNÍCH STEHEN A HUSÍCH JATER 130 KČ

POLÉVKA Z MEDVĚDÍHO ČESNEKU S POŠÍROVANÝM VEJCEM 55 KČ

JEHNĚČÍ KOLENO NEBO JEHNĚČÍ KOTLETKA, BRAMBOROVÁ KAŠE, VELIKONOČNÍ NÁDÍVKA 399 KČ

VELIKONOČNÍ „JIDÁŠ“ Z KYNUTÉHO TĚSTA 65 KČ

MENU 599 KČ

Velikonoční menu Read More »

Museum Becherovka

V areálu Becherplatzu je hojně navštěvované museum Becherovky. Návštěvnické centrum Becherovky má nový vizuál.

Nově zrekonstruované návštěvnické centrum Becherovka se nachází v Karlových Varech, rodišti našeho tradičního bylinného likéru. Historickou budovu “Steinberky” nechal postavit Jan Becher v roce 1867 a po více než 100 let sloužila jako původní továrna. V návštěvnickém centru máte příležitost prohlédnout si historické lahve Becherovky a jedinečné předměty, které patřily rodině Becherů, jako je kniha receptů, ocenění z výstav, účetní knihy a mnoho dalších exponátů. Interaktivní část expozice Vám umožní prohlédnout si a nasát vůni bylinek a koření, ze kterých se Becherovka vyrábí; ochutnat karlovarskou vodu, která se používá k výrobě a pomocí VR brýlí se ocitnete přímo na stáčecí lince. Poznejte Becherovku a získejte v našem novém návštevnickém centru skvělý zážitek díky pozoruhodné historii a dědictví Becherovky, jejímu jedinečnému procesu výroby, tajemství obklopující slavný recept a závěrečné ochutnávce produktů z portfolia Jan Becher.

 

Museum Becherovka Read More »

Otevřeno s novým interiérem

Po dvou měsíční pauze, částečné rekonstrukci, s upgradovaným týmem je otevřeno.

Restaurace po 10ti letech přichází s novým konceptem i upraveným interiérem.

Nově v interiéru najdete i pěstírnu zeleniny, bylinek a jedlých květů. I nadále je součástí restaurace malý pivovar. 

Těšíme se na vás.                                                                                                                                                                                                 Tým Becherplatzu

Otevřeno s novým interiérem Read More »

Becherplatz

Příběh Becherplatzu

Název Becherplatz je odkazem na tak zvaný Zlatý věk Karlových Varů. Na přelomu 19. a 20. století v tomto místě prosperovala rodina Becherů, která v budově sídlila 140 let. V tomto prostoru se téměř 200 let vyráběl a v starobylých sudech zrál známý bylinný likér. Karlovy Vary měly od dob Karla IV. 12 léčivých pramenů. Navštivte místo, kde před 200 lety vytryskl na povrch země 13. pramen s léčivými účinky Becherovka! Pivovar Karel IV., restauracekavárna Becherplatz zde funguje od roku 2012. Areál, který patří podnikateli Karlu Holoubkovi, nyní též nabízí návštěvníkům muzeum výroby světoznámého karlovarského likéru také apartmány, obchody a kanceláře. 

Místo likéru se zde nyní vaří podle původní receptury světlé pivo Karel IV.

Příběh Becherplatzu Read More »

Pivovar

Pivovar Karel IV.

“Viděl jsem Vás žíznit, a tak jsem se vrátil.”
Součástí restaurace Becherplatz je malý Pivovar Karel IV., který navazuje na tradici vaření piva v Karlových Varech. Tato tradice započala roku 1370, kdy král a římský císař Karel IV. udělil městu titul královského města s privilegiem vaření piva. Tato tradice byla na dlouhých 13 let přerušena poté, co stejnojmenný pivovar ukončil v roce 1999 výrobu v závodu na Sokolovské ulici v Rybářích.

V útrobách Becherplatzu pivo Karel IV. opět povstalo a vy si můžete vychutnat tradiční mok přímo v restauraci, kde Vám nabídnou vše, co je s pivem Karel IV. spojené.

Pivovar Karel IV. Read More »

Becherplatz

O nás

„Načerpej tu pravou atmosféru.“

Přestavbou bývalé 170 let staré továrny Becherovky vznikl roku 2012 v samém centru Karlových Varů jedinečný prostor. Svým vzhledem navozuje atmosféru starobylého náměstí z 19. století. Mimo jiné zde najdete restauraci Becherplatz s pivovarem Karel IV. a kavárnu Becherplatz, to vše s originálními koncepty. Tam, kde v několika posledních desetiletí zrála Becherovka, se dnes tvoří gastronomie. V těchto prostorách byla využita velká část původního vybavení sklepů. V interiéru najdete spoustu prvků vyrobených ze dřeva a starých sudů. Ohřát se můžete u topení, pro které byly využity nerezové rozvody Becherovky. Celá restaurace chytře využívá původních prostor.

O nás Read More »

Becherplatz

Kavárna

„Vychutnejte si karlovarskou chvilku.“

Poté, co vstoupíte do areálu Becherplatz, ucítíte vůni čerstvě umleté kávy, která k Vám bude pronikat z kavárny uprostřed Becherplatzu. Pohodlná křesílka nebo kavárenské židličky přímo vybízí k tomu, abyste se pohodlně usadili a nasáli atmosféru zaniklých kaváren z počátku 19. století.

Kavárna Read More »

Přejít nahoru